Ubezpieczenie na życie

Życie lubi nas zaskakiwać. Niestety, nie zawsze są to miłe niespodzianki. I choć pragniemy zdrowego i długiego życia dla siebie i swoich bliskich, niestety nie zawsze to się udaje. Dobrze być przygotowanym na różne sytuacje, tak by spać spokojnie i mniej martwić się o swoją przyszłość. Może nam w tym pomóc ubezpieczenie na życie, które będzie wsparciem finansowym zarówno dla nas, jak i dla naszej rodziny na wypadek poważnych zachorowań, inwalidztwa, czy śmierci. Pamiętajmy – idealnie jest, gdy nie musimy korzystać z polisy. Oznacza to bowiem, że nie spotkało nas ryzyko, którego skutki chcieliśmy minimalizować.

Po co mi właściwe Ekspert Ubezpieczeniowy?

W czym możemy Ci pomóc?

Tak jak w przypadku kredytu, najważniejszą rolą Eksperta jest dobranie odpowiedniej oferty. I tu pojawia się największe wyzwanie, ponieważ trudność polega na ustaleniu z klientem prawdziwych potrzeb ubezpieczeniowych. Nie ułatwia nam tego nasze podejście kalkulatywne (nieraz jedyne słuszne) pytające co za ile dostanę. Zdecydowanie nie należy tak podchodzić do ubezpieczeń, ponieważ polisa to narzędzie służące do niwelowania skutków ryzyka, a składka jest nieraz obligatoryjnym kosztem. Nikomu nie życzymy, aby musiał korzystać z wypłaty odszkodowania, ponieważ jest to równoznaczne z tragicznym wydarzeniu w jego życiu. Można postawić hipotezę, że ubezpieczenia są naszym niezbędnym kosztem i pomogą nam w trudnych chwilach naszego życia.

Ekspert BiT Finanse = szeroki zakres ofert

BiT Finanse współpracuje z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi, a dzięki temu klient uzyskuje dostęp do różnorodnych ofert, różniących się zarówno zakresem ubezpieczenia, jak i ceną. Ubezpieczenia, które kosztują tyle samo, mogą znacząco różnić się między sobą sumą ubezpieczenia, zakresem, czy opcjami dodatkowymi. 

Ekspert Ubezpieczeniowy pomoże również ustalić tzw. ryzyko ubezpieczeniowe (np. dotyczące zachorowania, czy śmierci). Niezbędna tu będzie ankieta medyczna lub badania lekarskie. Dzięki temu oferta spełni Twoje oczekiwania – polisa zapewni nam wysoką sumę ubezpieczenia, składki będą dopasowane do naszych możliwości i będziemy mieć możliwość skorzystania w razie potrzeby z ochrony dodatkowej. Ekspert Ubezpieczeniowy jest również ważnym elementem zakupu polisy dla samego ubezpieczyciela – jego zadaniem jest przeprowadzenie wywiadu z klientem (na podstawie ankiety medycznej) i pomoc w wyborze polisy. 

O co powinienem zapytać Eksperta Ubezpieczeniowego?

Spotkanie z Ekspertem to idealna okazja, by zapytać o wszystkie szczegóły i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z podpisaniem umowy, czy z samym produktem ubezpieczeniowym. Dobrze wiemy, że wysokość miesięcznej składki reklamowanej przez dane Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie zawsze odpowiada rzeczywistości. Wpływ na to ma np. nasz wiek, czy stan zdrowia. Bardzo ważne jest by podczas spotkania z Ekspertem dopytać o wszystkie szczegóły: np. różnice między zakresem ochrony podstawowej, a rozszerzonej; jakie mamy opcje dodatkowe do wyboru; jaka suma ubezpieczenia obowiązuję przy umowach dodatkowych, czy np. jaki wpływ na wysokość naszej składki będą miały produkty dodatkowe. Oraz kluczowe wyłączenia, czyli wytyczne które ograniczają odpowiedzialność towarzystwa ubezpieczeniowego. Uwaga! Oferty mogą się różnić w zależności od Towarzystwa, a nawet w tym samym towarzystwie (w zależności od produktu), mogą występować znaczące różnice.

Przykład umów dodatkowych przy ubezpieczeniu na życie:

O co zapyta Ekspert Ubezpieczeniowy podczas zakupu polisy na życie?

Jak się przygotować?

Do rozmowy z Ekspertem Ubezpieczeniowym zdecydowanie powinniśmy się jak najlepiej przygotować – brak konkretnych odpowiedzi na zadane przez niego pytania niestety może wydłużyć proces podpisania umowy. O co może zapytać nas Ekspert? Na pewno konieczne jest zebranie pełnej informacji o naszej sytuacji materialnej, zestawienie aktywów i pasywów oraz możliwości zarobkowych w celu określenia właściwych sum ubezpieczenia oraz poziomu składki Ponadto Ekspert zapytana o stan naszego zdrowia – na tej podstawie oceni on tzw. ryzyko ubezpieczeniowe. Jednym z najważniejszych dla nas zadań jest rzetelne wypełnienie ankiety medycznej. Zatajanie informacji na temat naszego stanu zdrowia będzie działało na naszą niekorzyść.

Pytania mogą dotyczyć:

Zostaw namiary,
oddzwonimy w 24h

Ubezpieczenie nieruchomości

Nieprzewidziane sytuacje spotykają nas ciągle. Czy to na ulicy, czy w pracy, czy w  domu. Istnieje prawdopodobieństwo, że Tobie lub Twojemu znajomemu zdarzyło się zalać sąsiada. Pewnie po wyjściu z domu często zdarza ci się zastanawiać czy zamknąłeś drzwi, wyłączyłeś żelazko, zakręciłeś kran… Mamy możliwość ustrzec się przed wszelkimi losowymi zdarzeniami dotyczącymi naszego domu. Wystarczy wykupić dobrowolną polisę mieszkaniową. Warto wspomnieć, że własna nieruchomość to często majątek naszego życia, który możemy ochronić dosłownie za promil wartości naszego aktywa. W przypadku zakupu nieruchomości na kredyt, warto zweryfikować ubezpieczenie proponowane przez bank, ponieważ może występować znaczna różnica w zakresie polis oferowanych przez bank lub multiagencje.

Zostaw namiary,
oddzwonimy w 24h

Ubezpieczenia komunikacyjne

Gdy poszukujesz pierwszego ubezpieczenia komunikacyjnego, lub też chcesz wykupić dodatkowe, spotkasz się z następującymi polisami:

Assistance

Ubezpieczenie nieobowiązkowe, dobrowolne. Na jego podstawie ubezpieczyciel dostarcza Ci różnego rodzaju pomocy  i wsparcia: technicznego, informacyjnego, medycznego, czy prawnego podczas wypadku lub awarii samochodu.

Autocasco (AC)

Ubezpieczenie nieobowiązkowe, dobrowolne. Ochrona obejmuje tylko pojazd mechaniczny, a nie ludzi biorących udział w kolizji. Odszkodowanie wypłaca się w wyniku różnego rodzaju zdarzeń losowych, które zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). To np. stłuczka z Twojej winy, kradzież, zniszczenie w wypadku powodzi lub pożaru.

Minicasco lub Smartcasco

Jest to polisa autocasco w niepełnym wymiarze. Chroni przed częścią szkód. Rozwiązanie głównie dla osób, które chciałyby mieć ochronę w przypadku pewnych zdarzeń losowych i jednocześnie chcą zaoszczędzić na składce ubezpieczeniowej.

Zostaw namiary,
oddzwonimy w 24h

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Ubezpieczenie nieobowiązkowe, dobrowolne. W przeciwieństwie do AC ma ono zastosowanie w stosunku do ludzi: chroni nasze zdrowie i życie – dotyczy kierowcy oraz współpasażerów.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC)

Jest to obowiązkowe ubezpieczenie – każdy posiadacz pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do jego wykupienia. W przypadku szkody zapewnia odszkodowanie osobie, która nie zawiniła, a także sprawia, że sprawca nie ponosi kosztów własnych.

Ubezpieczenie graniczne

To ubezpieczenie krótkoterminowe o zakresie tożsamym z OC. Ubezpieczenie graniczne jest niezbędne do poruszania się pojazdem mechanicznym na terenie krajów niehonorujących OC. Ubezpieczenie graniczne w wybranych przypadkach można zastąpić Zieloną Kartą.

Zielona Karta

To dokument, który zaświadcza o posiadaniu ochrony OC, także za granicą Polski – w krajach, które nie honorują polisy OC. 

Zostaw namiary,
oddzwonimy w 24h

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne to ochrona na czas podróży – nie tylko tych zagranicznych, ale także krajowych. Podstawową funkcją ubezpieczenia turystycznego jest pokrycie kosztów leczenia oraz ochrona w razie nieszczęśliwych zdarzeń. Polisę można rozszerzyć o dodatkowe elementy – tak by zapewnić sobie maksymalną ochronę. Ubezpieczenie turystyczne chroni nas przed niespodziewanymi wydatkami, np. przed opóźnionym samolotem, skradziony/zagubionym bagażem, leczeniem za granicą, powrotem do kraju po wypadku, przed rehabilitacją, czy skróconym urlopem przez nieszczęśliwy wypadek. Każde takie zdarzenie generuje dodatkowe, wcale niemałe koszty. Dlatego też warto zainwestować w dobre ubezpieczenie turystyczne. Zdecydowanie lepiej dmuchać na zimne 😊 

W Polsce mamy jedno z tańszych ubezpieczeń turystycznych w Europie. Koszt ochrony na czas podróży za granicą może kosztować już od 3,57 zł za każdy dzień, natomiast ubezpieczenie krajowe to wydatek zaledwie około 2,08 zł dziennie. Na ostateczną cenę ubezpieczenia turystycznego składa się wiele czynników: długość pobytu, liczba ubezpieczonych osób, kraj wyjazdu, charakter podróży, wybrane opcje dodatkowe, konkretny pakiet, czy oferty ubezpieczyciela. Różne oferty można porównać z pomocą Eksperta Bit Finanse – pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę uwzględniając Twoje preferencje finansowe.